Hotforex Benefits
Ana Sayfa LR TRADE Japon mum çubuklar: İşlem yaparken Zen nasıl elde edilir?

Japon mum çubuklar: İşlem yaparken Zen nasıl elde edilir?

0
0
Japon mum ubukları
Japon mum ubukları

Japon mum çubuklarının Zen’ini elde etmek

Mum çubuk grafiği, en eski ve en popüler teknik analiz şeklidir. Mum çubuk grafikleri, 17. yüzyılda Japonya’da boş pirinç kontratları işlemi için icat edilmiştir: para, teslimat miktarları ve şartlarını öngören bir sözleşme karşılığında mübadele edilmiştir.

Japonya piyasa kültürüyle bütünleşmiştir: o zamanlarda geleneksel selamlaşma bile “Mokariamakka” dır, bunun anlamı “Kâr yapıyor musunuz?” anlamına geliyordu.

Japon mum çubuklarını sevmenin 3 nedeni:

Her varlık için uygundur!
Evrensel teknik analiz yöntemi: yatırım ve riskten korunma, ve hisse senetleriyle, döviz çiftleriyle, vadeli işlem ve opsiyonlarla işlem yapmak için uygundur.
Hızlı ve doğru sinyaller
Onları kaçıramazsınız. Mum çubuklar bir çubuk veya çizgi grafiğinden daha hızlı ve daha doğru geri dönüş sinyalleri verir, bu yüzden onları fark etmek ve anlamak daha kolaydır.
Bu yöntem 17. yüzyılda icat edildi
Tekniğe, zamanla ince ayar yapıldı: mum analizinin ardında, bugün güvenebileceğiniz yüzyıllık bir deneyim var. Japon mum çubukları günümüzde teknik analizçilerin en çok kullandıkları grafik türüdür.

Çalışma prensibi

Bir mum çubuk bir gövde ve bir gölgeden oluşur:

  • Gövde, mum çubuğun geniş kısmıdır. Açılış fiyatı ile seçilen zaman dilimi arasındaki kapanış fiyatı arasındaki fiyat aralığını gösterir;
  • Gölge, mum çubuğun gövdesinin üstündeki ve altındaki çizgilerdir. Üst gölge fiyatın en yüksek değerini gösterir ve alt kısım fiyatın en düşük değerini gösterir.
Mum çubuklar kırmızı veya yeşil olabilir:

  • Kırmızı (ayı) mum çubuklar için kapanış fiyatı açılış fiyatından daha düşüktür. Piyasa, fiyatta düşüşü ve düşüş trendini yansıtır.
  • Yeşil (boğa) mum çubuklar için kapanış fiyatı açılış fiyatından daha yüksektir. Onlar göründüğünde, fiyat yükseliyor ve trend yükseliyor demektir.

Hangi mum çubuk formasyonları vardır?

Mum çubuk formasyonlaru, mum çubukların grafikteki kombinasyonlarıdır. Bunlar ya tersine dönme ya da trendin devamıdır.

İşlemleri sonlandırmada avantajlı anları belirlemek için bunlara ihtiyaç vardır.

“Çekiç” ve “Asılı Adam”

“Çekiç” ve “Asılı Adam” aynı görünür: alt gölgesinin uzunluğu ile kısa bir mum çubuk. Fakat bunlar farklı trendlere özgüdür: “çekiç”, düşen bir trend ve “asılı adam” ın yükselen bir trend üzerinde görünür. Her iki formasyon da kısa süre içinde tersine dönüşün olabileceğini işaret eder.

Birçok mum çubuk formasyonu vardır. Şiirsel isimleri vardır ve bunları çalışmak çok ilgi çekici ve aynı zamanda faydalıdır. Japon mum çubukları hakkında başka faydalı yazılar hazırlıyorum. Bir sonraki yazımızı kaçırmamak için sitemizi düzelli ziyaret etmenizi tovsiye ediyorum!

 

Hala bir binomo hesabınız yoksa hemen altdakı kayıt ol butonuna tıklayarak kayıt olun.

Dikkat: Şimdi binomo firmasında linkimiz üzerinden kayıt olan yatırımcılar her yatırımının 15% bizden bonus gibi geri ala bilirler. Bunun için Binomo hesab numaranızı ve yatırım yapdığınız tutarı mail adresimize yada whaatsapp numaramıza göndermeniz yeterlidir.

eMail: letifkicanvi@gmail.com

Wahaatsap: +994516368131

 

 

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin