“Ortalama”: zarar eden işlemleri kara çeviriyoruz!

0
0
ortalama stratejisi
ortalama stratejisi

“Ortalama”: zarar eden işlemleri kara çeviriyoruz!

Bazen bir işlem açıyoruz ve fiyat kotasyonları hemen tersi yöne dönüyor. Ne yapalım? Parayı kaybedelim mi? Elbette ki hayır! Böyle durumlar için özel bir strateji var. Ve bu gün size bu strateji hakkında bahsedecegim!

“Ortalama” nedir?

“Ortalama”: Zarar eden işleme yeni karlı işlemlerin eklendiği bir taktiktir. Bunun sonucunda ticari işlemlerin kapatılması sırasında trader zararını karşılamış oluyor.

 

Nasıl çalışmaktadır?

Şöyle bir durumu hayal edin. Her hangi bir stratejinin sinyaline göre hareket ederek, siz düşüş yönünde işlem yaptınız. Ancak tahminlerin aksine fiyat kotasyonları büyümeye başladı ve aşağıdakı resimde olduğu gibi işleminiz zararla sonuçlandı:

Böyle bir durum “Ortalama” için uygundur. Fiyatın daha da yukarı çıkmasını bekleyin ve tekrardan AŞAĞI işlem yapın. Fiyat yükselmeye devam mı ediyor? Bu durumda yine aynı işlemden yapın!

Fiyat kotasyonları dalgalarla hareket ediyor. Büyük ihtimalle bitiş süresinin sonuna doğru sizin zararlı işlemi kapatacak en az iki karlı işleminiz olacaktır. Ama bu yaparken bakiyemizin yeterli olacağını önceden doğru şekilde hesablamalıyız.

Para yönetimi

“Ortalama”, bitiş süresine kadar sadece bir işlem yapmaya göre, artıda bitirmeye daha sık izin vermektedir. Ancak bunun için sağlıklı yaklaşım şartı var.

Yukarıda da belirtildiği üzere “Ortalama” sadece bir stratji ve ya bir taktiktir. Ve bu taktiğin sadece iyi seçilmiş strateji ile iyi şekilde  çalışacakdır. Yani ilk yapılan işlem ratgele bir işlem diyil, iyi bir strateiyle doğru şekilde hesablanmış bir işlem olmalı.

Tradingin ana kurallarından biri: İşlem fiyatı hiçbir zaman mevduat tutarının %5’sini aşmamalıdır. Ancak “Ortalama” kullanıldığında bu oran daha da düşmelidir! Her bir işlem için en fazla %2 kullanın (işlemler tutarının mevduatın %3’ünü aşmaması için). Bu yaklaşım, fiyat kotasyonları istenen yöne yine de dönmese, büyük zararlardan kaçınmaya izin verir.

Ve elbette ki demo hesabını kullanarak kendiniz için yeni strateji ve taktikleri geliştirebilirsiniz.

Bizimle iletisim

Sitemizde yayınlanan stratejiler hakta ve ya başka sizi düşündüren konular hakta bizimle iletişime geçerek daha geniş bilgi edine ve uzman yatırım ekipimizden her konuda yardım ala bilirsiniz, ayrıca LR TRADE ekipimize katılarak tamamen ücretsiz forex sinyallerimizden yararlanarak para kazana bilirsiniz.

email: letifkicanvi@gmail.com

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin