Takvimi takib edin ve para kazanın

0
1
Takvimi takib edin ve para kazann

Takvimi takib edin ve para kazanın

Şimdi işlem odasında bir ekonomi takvimi var!

Binomo sizin için daha uygun bir şekilde işlem yapmak için, platforma bir ekonomi takvimi ekledi. Artık sekmeden sekmeye geçmek zorunda değilsiniz. Deneyin!
HABERLER ÜZERINE IŞLEM YAPIN

Haberler üzerine nasıl para kazanılır?

İki tür yatırımcı vardır: haberler üzerine işlem yapanlar ve nasıl yapacağını bilmeyenler. Siz hala ikinci gruptaysanız, nasıl yapacağınızı öğrenmenizi öneririz. Haberler stratejisi ile ilgili hem youtube kanalımızda hem de sitemizde egitim amaclı video ve yazılar paylaşıyorum hala bu stratejleri öyrenemdiyseniz bu yazımız sizin için faydalı olur.
Hesaplarında dolar olan Profesyoneller, grafiğin bir haber yayınından sonra nereye gideceğini bilir. Siz de bilmek ister misiniz? Stratejiyi öğrenin.

Haberler üzerine işlem yapmakla ilgili harika olan nedir?

Son dakikada bir çözüm aramak yerine durumu önceden analiz edebilirsiniz.
Büyük volatilite büyük mum çubuk anlamına gelir: Geç girmiş olsanız bile, işlemi kârlı bir şekilde kapatma olasılığı yüksektir.
Haber trendi üzerine birkaç işlem yapabilir ve büyük bir kazanç elde edebilirsiniz.
Haberleri “işlemek” için gereken süre her zaman aynıdır. Kârınızı artırmak için bunu kullanın!
İşlem için beklemenize gerek yok: 3 dakika önce başlayın, 10 dakika sonra kâr edin.

Haberler üzerinden işlem yapmak: bilgiyi kazanca dönüştürmek

Strateji türü: Evrensel
Zaman dilimi:1m – 5m
İşlem varlıkları:Döviz çiftleri, Endeksler, Kripto paralar
Yüksek gelir potansiyeline karşın, haberlere dayalı işlem yapılması en sade işlem stratejilerinden biridir. Ve eğer siz yeni başlayan bir traderseniz ve başlangıçta hangi sistemi seçeceğinizi bilmiyorsanız, hiç şüphesiz haberlere dayalı işlem yapmayı seçiniz! Ve şimdi bunun ne kadar basit ve karlı olduğunu öğreneceksiniz.

Haberlere dayalı işlem teknolojisi

Haberlere dayalı işlemin anlamı, trader, fiyat kotasyonlarının %80’den fazla olasılıkla yöneleceği yönde işlem yapmaktadır. Fiyatın bu yönde hareket edeceği garantisi nedir? Bu yaklaşımda işlem yapmak için sinyal, finans piyasasının makroekonomik takviminde çıkan haberlerin sonuçlarıdır ve bu takvimi borsa katılımcılarının hepsi kullanmaktadır.

Bu takvimde, önceden öngörülmüş zaman ve haftanın günlerinde, finans piyasalarında fiyat kotasyonlarını hareket ettiren, finans piyasalarında arz ve talebi oluşturan farklı ülkelerin Merkez Bankalarının, Ekonomi, Enerji, Çalışma Bakanlıklarının ve diğer devlet kurumlarının makroekonomik raporları çıkmaktadır.

Makroekonomik haberlere dayalı olarak karlı işlem yapmak için haberlerin varlık fiyatlarına etki mekanizmasını öğrenmek yeterlidir. Şimdi işte bunu size öğreteceğiz.

Makroekonomik takvim nasıl analiz edilir

Makroekonomik takvimi birçok finans portalında bulabilirsiniz. Takvim, bir tablo şekline sahiptir ve içinde kronolojik olarak finans piyasası haberleri yer almaktadır: haberin çıkış zamanı, tarihi ve haftanın günü, haberin önem derecesi, kısa tanımlaması, makroekonomik haberin ilgili olduğu borsa varlığının istatistiki verileri ve tahminlerinin önceki değerleri:

En önemli grafik, makroekonomik haberlerin yayınlanmasının gerçek sonucunu gösteren grafiktir. Öyleki bu grafikte, makroekonomik haberlerin istatistiksel önemi, belirli bir zamanda otomatik olarak ortaya çıkar. Bu, işlem yaparken yönü belirlemek için kullanılan figürdür.

  • Eğer makroekonomik haberin gerçek değeri tahminlerden daha iyi çıkıyorsa, borsa takviminde belirtilen varlık büyümeye başlar.
  • Eğer haber tahminlerden kötü çıkarsa, borsa varlığı değer kaybetmeye başlayacaktır.
  • Eğer çıkan haber tahminlere uygunsa, sıklıkla borsa varlığı fiyatında önemli değişiklikler olmadan kote olacaktır.

Haberler üzerinden nasıl işlem yapılır

İlk olarak unutmamanız gerekir ki, işlem için sadece takvimde üç yıldız ile (ya da üç boğa başı ile) işaretlenmiş olan makroekonomik haberleri seçmelisiniz. İşte bu haberler finans piyasasına en büyük etkiyi yapmaktadır ve bunların çıkışından sonra “bağımlı” olan varlıkların kotasyonlarında önemli fiyat değişiklikleri görülmektedir:

Makroekonomik takvimdeki haberler belirli zamanlarda yayınlanır, ancak yatırımcı, haber yayınlanmadan 2-3 dakika önce makroekonomik takvim ve işlem platformunu açarak öncesinden işlem için hazırlanmalıdır. Eğer siz 5-10 saniye bile geç kalırsanız, bu durumda işlem yapmak için çok geç kalmış olursunuz. Sıklıkla varlıkların fiyat kotasyonları öyle hızlı değişiyor ki, o sırada piyasaya girmek anlamını yitiriyor.

Tüm ticaretin temelinde, makroekonomik takvimde haberin çıkışını beklemek, anında onun o anki değeri ile tahmini değerini karşılaştırmak ve bir saniye bile kaybetmeden doğru yönde işlemi yapmak yatmaktadır.

İşlem için yönelim aşağıdaki şekilde belirlenmektedir.

Eğer haber tahminlerden daha iyi çıkarsa, bu durumda (USD örneğini dikkate alalım):

  • USD’nin ilk yerde durduğu (öncü varlık) döviz çiftleri yukarı doğru hareket etmeye başlıyor (USDCAD, USDJPY, USDCHF ve diğerleri).
  • USD’nin ikinci yerde durduğu döviz çiftleri (ikincil varlık) aşağı doğru hareket etmeye başlıyor (EURUSD, NZDUSD, AUDUSD, GBPUSD ve diğerleri)

Eğer haber tahminlerden daha kötü çıkarsa, bu durumda (USD örneğini dikkate alalım):

  • USD’nin ilk yerde durduğu (öncü varlık) döviz çiftleri aşağı doğru hareket etmeye başlıyor (USDCAD, USDJPY, USDCHF ve diğerleri).
  • USD’nin ikinci yerde durduğu döviz çiftleri (ikincil varlık) yukarı doğru hareket etmeye başlıyor (EURUSD, NZDUSD, AUDUSD, GBPUSD ve diğerleri)

Eğer haber tahminlere uygun olarak çıkarsa, bu durumda işlem yapmamak daha iyidir.

Haberlere dayalı işlem sonuçları

Makroekonomik haberlerin finans piyasasında arz ve talebi düzenleyen bir etken olduğunu dikkate alarak, borsa katılımcılarının %60’ından fazlası haberlere dayalı işlemlerle uğraşmaktadır. Haberin çıkışından hemen sonra piyasada çok büyük hacimlere sahip yüzbinlerce yeni işlem yapılmaktadır. Bu nedenle varlık fiyat kotasyonları da akıl almaz bir şekilde hareket etmektedir. Diğer taraftan bu durum ikili işlemle uğraşan traderlerin işine gelmektedir. Çünkü fiyatın taraflardan biri yönünde kararlı hareketi, bu fiyatların geri dönmeyeceğinin garantisidir. Bu da demektir ki haberin sonucunu doğru belirledikten ve işlemi doğru yönde yaptıktan sonra trader çoğu durumda gelir elde eder.

Diğer bir deyişle, haberler üzerinden işlemler, kesinlikle işlem yapmaya ve onlardan kazanç sağlamaya yönelik en basit ve en etkili yoldur!

 

Đã xác minh

Bir ödeme kartınızdan geçmezse ne yapmalısınız?

Lütfen tercih ettiğiniz diğer yöntemleri kullanın:
Herkese açık
Hala elektronik cüzdanınız yok mu? Jeton ile başlayın
Kolay
Kullanışlı
Modern
Đã xác minh
Binomo’ya bağlı tüm ödeme sistemleri doğrulanmıştır ve güvenlidir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin